oben links oben rechts
left border
Strona główna ˇ Dziennik elektroniczny ˇ Dokumenty szkoły ˇ Galeria ˇ Patron ˇ Plan lekcji ˇ Manewry patriotyczne 201626.02.2017
Nawigacja
Strona główna
Dziennik elektroniczny
Historia
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria
Plan lekcji
Manewry patriotyczne 2016
Patron
Sylwetka
Wybory patrona
Nadanie imienia
Dzień Patrona
Nasze sukcesy
Osiągnięcia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Imprezy i wydarzenia
Drzwi Otwarte
Festyn szkolny
LIVE DANCE
Otrzęsiny
Dzień Wiosny
Manewry patriotyczne
Wycieczki
Bal klas III
Planujemy przyszłość
Audycje muzyczne
Konkursy i zawody
Przedmioty humanistyczne
Nauki ścisłe
Na sportowo
Artystycznie
BRD
Samorząd Uczniowski
Organizacyjne
Działania
Mecenas Ekologii
Uzyskanie tytułu
Przedsięwzięcia
Gazetka szkolna
2011/2012
2010/2011
Wydanie specjalne
Przydatne linki
BIP (dokumenty i dane szkoły)
egzamin gimnazjalny (OKE)
Kuratorium Oświaty
MEN
bezpieczeństwo w sieci
stara strona szkoły
język polski

Kontakt z administracją strony
gim1brod@gmail.com
Autor strony
Olimpia Balewska
Witamy

Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy
ul. Wiejska 6
87-300 Brodnica
tel./fax: 0-56-4982410
e-mail: gim1sekretariat1@wp.pl

WSZYSCY GŁOSUJEMY NA FILIPA NIZGORSKIEGO !!!
Od dziś można głosować w Plebiscycie na Sportowca i Trenera roku 2016 organizowanym przez gazetę Czas Brodnicy i Urząd Miasta. Wśród grona nominowanych, w kategorii SPORTOWCY JUNIORZY, znalazł się uczeń Gimnazjum nr 1- Filip Nizgorski (w ubiegłym roku reprezentował barwy Polski podczas zawodów na Motoarenie. Wraz z kolegami zdobył srebrny medal.).Na naszego żużlowca z Wiejskiej można głosować do 26.02 za pomocą sms-a. By głos był ważny wpisujemy w treści: BRO.15 pod nr telefonu 70068 (koszt 0,62 z VAT). Pamiętajcie z jednego numeru telefonu można głosować tylko raz! Ogłoszenie wyników 2 marca podczas uroczystej Gali Sportu ! W jedności siła!

„Król Rock and Rolla – Elvis Presley” – wprowadził uczniów Gimnazjum nr 1 w Brodnicy w okres ferii zimowych
Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy w dniu poprzedzającym rozpoczęcie ferii zimowych 2016/2017 (27 stycznia 2017 r.) wzięli udział w audycji muzycznej przygotowanej przez Agencję Artystyczną „Mat”, na temat życia i twórczości Elvisa Presleya.Więcej zdjęć


„Orszak Trzech Króli”
Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 w Brodnicy współpracowali przy organizowaniu pierwszego w Brodnicy „Orszaku Trzech Króli”. Organizatorem przedsięwzięcia: Stowarzyszenie „Na Wiejskiej przy Gimnazjum nr 1 w Brodnicy”Więcej zdjęć

Gimnazjaliści z Wiejskiej badali krater na Marsie.
17 grudnia 2016 r w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Remote Mars Yard. Grupa młodych badaczy z Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Brodnicy zdobyła IV miejsce w kategorii gimnazjum. Celem konkursu było poznanie technologicznych i naukowych wyzwań związanych z eksploracją „czerwonej planety” - Marsa.
Zadaniem zespołu Techno Team było zbadanie jednego z marsjańskich kraterów, przez Internet sterując specjalnie do tego celu zbudowanym łazikiem marsjańskim.
Projekt ReMY – Remote Mars Yard, współorganizowany przez biuro ESERO Europejskiej Agencji Kosmicznej i firmę ABM Space, zaoferował młodym ludziom szansę na wykazanie się swoją pomysłowością a także na pogłębienie wiedzy o podboju kosmosu w różnych dziedzinach, począwszy od astronautyki i astrobiologii, przez geologię i inżynierię kosmiczną, po podróże międzyplanetarne. Młodzi badacze otrzymali dyplomy- certyfikaty, które są przepustką do ich dalszej kariery kosmicznej. Dzięki konkursowi poznali w jaki sposób przygotowuje się misje zrobotyzowanych łazików marsjańskich.
Praca w konkursie trwała blisko cztery miesiące i była podzielona na etapy:
Rejestracja grupy i motywacja zespołu do uczestniczenia w konkursie do 30.09.2016r.
Warsztaty dla opiekunów grup w CNK w Warszawie 22.10.2016
Jazdy testowe i przydział zadań 24.10- 13.11.2016
Przygotowanie planu misji tzw. „Flight Plan”.
Jazda finałowa 25 listopada 2016 roku.
Wykonanie raportu na podstawie wyników badań w czasie jazdy.
Gala finałowa 17.12.2016r. w Centrum Nauki Kopernika w Warszawie.
Sukces tej misji zależał od wspólnej pracy wszystkich członków zespołu.
Skład zespołu Techno Team
Astro- biolog: Piotr Filipski -Lider zespołu
Geolog: Mikołaj Czyżak
Inżynierowie łazika: Martyna Sobczak, Mateusz Balewski, Antoni Czupryński, Bartek Stefański,
Nawigatorzy: Mikołaj Meżykowski, Tomek Sawicki
Opiekun: Renata RonkiewiczSPOTKANIE WIGILIJNE W PAŁACU ANNY WAZÓWNY
I tym razem nie odmówiliśmy pomocy…

13.12.2016 r. nasza wrażliwa młodzież wraz z opiekunami Urszulą Neumann i Beatą Matuszewską uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym dla rodzin z problemami alkoholowymi organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Dział Poradnictwa Rodzinnego. Uczniowie jak zawsze zostali serdecznie przyjęci, a wieczór umilili gościom, śpiewając piękne kolędy i pastorałki, przeplatane recytacją poezji o tematyce bożonarodzeniowej.

Dziękujemy za Waszą empatię.Więcej zdjęć

"Szlachetna Paczka"
,,Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"- Martin Luther King Jr.
To już kolejna ,piękna akcja w naszej szkole, która postanowiła przyłączyć się do finału "Szlachetnej paczki".Właśnie dziś, na 2 tygodnie przed świętami bożonarodzeniowymi,mogliśmy pomóc konkretnej rodzinie w trudnej sytuacji. Wybierając rodzinę zadeklarowaliśmy, że spełnimy trzy najważniejsze potrzeby, ponieważ nikt inny już nie będzie przygotowywał dla niej paczki. Rodzina pochodzi z naszego regionu.Pani Ewa (59 l.) mieszka razem ze swoim synem Piotrem (22 l.).
Kiedy Piotr przyszedł na świat, pani Ewa postanowiła porzucić pracę zawodową, by móc poświęcić się opiece nad chorym na porażenie mózgowe synem. Dziś, jak sama podkreśla jest im o wiele łatwiej niż kiedyś zmagać się z codziennością, jednak skromne warunki w jakich żyją, brak łazienki i ogrzewania centralnego, sprawiają, że szczególnie zimą, nie zawsze jest to proste. Trudnością z jaką zmaga się rodzina są też finanse. Po odjęciu kosztów utrzymania, na życie pozostaje im niespełna 490 złotych w
przeliczeniu na jednego członka rodziny. Niestety kwota ta często nie wystarcza na podstawowe potrzeby. Pani Ewa w ostatnich latach zmagała się z chorobą nowotworową, co spowodowało konieczność przeznaczania pieniędzy na lekarstwa i dojazdy do lekarzy. Na szczęście, jak sama z wielką ulgą podkreśla, to co najgorsze ma za sobą. Dziś czuje się dobrze i ma nadzieję, że tak już pozostanie. Nie wyobraża sobie, aby Piotr został sam. Choć jest już dorosły, ze względu na swoją niesamodzielność, wciąż
wymaga troski i uwagi.
Właśnie tej rodzinie , zawieźliśmy 13 kartonów, zawierających żywność, środki czystości, ubrania i upominki.
W imieniu tej rodziny serdeczne dziękujemy dyrekcji Gimnazjum nr 1 i wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej szlachetnej paczki - przynosząc potrzebne rodzinie produkty czy też wpłacając pieniądze na ich zakup.
Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie.Więcej zdjęć

Zbiórka makulatury
Nasza szkoła jako Mecenas Ekologii od zawsze promowała zbiórkę i segregację surowców wtórnych. W myśl zasady: „Zbierając surowce - chronimy swoje środowisko" w listopadzie z inicjatywy p. E. Filipskiej i p. L. Ulanowskiej zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę makulatury i nakrętek.
Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły aktywnie włączyli się do akcji. Dzięki temu zebraliśmy prawie 4 tony surowców (3591 kg makulatury i 289 kg nakrętek).
Wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej zbiórki we wrześniu 2017r."Wrzuć groszaka dla zwierzaka"
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły realizowali projekt edukacyjny "Wrzuć groszaka dla zwierzaka". Głównym celem była zbiórka funduszy na karmę dla bezdomnych zwierząt przebywających w brodnickim schronisku "Reksio" oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania zwierząt przez społeczeństwo.
24 uczniów z kl.ll d, ll b i ll g naszego Gimnazjum, przez dwa miesiące prowadziło zbiórkę pieniędzy wśród gimnazjalistów i pracowników szkoły. Zebrano łącznie 272 zł, za które zakupiono 83 puszki karmy dla kotów oraz 59 paczek makaronu. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. 30 listopada uczestnicy projektu, wraz z opiekunem, udali się do brodnickiego schroniska dla zwierząt w celu przekazania zakupionej karmy.Więcej zdjęć


„Aktywistki Amnesty International w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy”
24 listopada 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Brodnicy odbyły się nietypowe zajęcia. Na zajęciach u p. Renaty Ronkiewicz gościły aktywistki „Amnesty International”. Uczniowie pisali listy w ramach akcji „16. Maratonu Pisania Listów” - akcji organizowanej przez Amnesty International. Ponadto Uczniowie rozmawiali także o migracjach ludzi na całym świecie.

Zaproszenie do twróczej zabawy
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w projekcie „Nocna Fabryka Sztuk Wszelakich”.

Uczestnicy nieodpłatnie wezmą udział w wybranych przez siebie zajęciach warsztatowych. Impreza odbędzie się w najbliższy piątek w naszej szkole w godz. 19:00-23:00.

Aby zapisać się na zajęcia, pobrać pisemną zgodę lub uzyskać odpowiedź na wszelkie pytania związane z naszą akcją, należy jak najszybciej zgłosić się do sali nr 5.

Poniżej przedstawiamy pełną listę warsztatów. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Spotkanie zakończy projekcja filmowa. Organizatorzy nie zapewniają posiłków (warto zabrać ze sobą prowiant).

ZAJĘCIA WARSZTATOWE (uczestnik może wybrać tylko jeden numer):
1. Film (zabawa konwencjami filmowymi; preferowane grupy 5-osobowe - uczniowie nie muszą mieć doświadczenia w kręceniu filmów).
2. Docoupage i krepa – zajęcia artystyczne, zdobnictwo (uczestnicy przynoszą swoje nożyczki oraz przedmioty, które ozdobi; pozostałe materiały zapewniają organizatorzy – w razie pytań proszę o zgłoszenie się do sali nr 5).
3. Pakiet warsztatów: sztuka wyboru i sztuka przemawiania (WoS), zajęcia taneczne, poezja.
4. Pakiet warsztatów: graffiti, warsztaty literackie , muzyczne i sceniczne (sztuka prezentowania się na scenie).

Zebrania z rodzicami
Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkania z wychowawcami klas.
Zebrania odbędą się wg harmonogramu:
klasy I - 19 września, godz. 16:30 (początek w auli szkolnej, następnie spotkania w klasach)
klasy II - 20 września, godz. wskazana przez wychowawców klas (w salach przypisanych klasom)
klasy III - 21 września, godz. 16:30 (początek w auli szkolnej, następnie w salach przypisanych klasom)
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
right border
unten links unten rechts


799315 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie