oben links oben rechts
left border
Strona główna ˇ Dziennik elektroniczny ˇ Dokumenty szkoły ˇ Galeria ˇ Patron ˇ Plan lekcji ˇ Manewry patriotyczne 201619.01.2021
Manewry patriotyczne 2016
2011/2012
2010/2011
Wydanie specjalne
BIP (dokumenty i dane szkoły)
egzamin gimnazjalny (OKE)
bezpieczeństwo w sieci
stara strona szkoły
język polski

Kontakt z administracją strony
gim1brod@gmail.com
Autor strony
Olimpia Balewska
LIVE DANCE 2012
Photobucket

30 marca w brodnickiej Hali OSiR już po raz ósmy odbyło się wielkie święto tańca zainicjowane i zorganizowane przez panią wicedyrektor Annę Sawicką. Triumfatorami Ogólnopolskiego Przeglądu Tańca Towarzyskiego i Współczesnego Live Dance już drugi rok z rzędu zostali nasi uczniowie, którzy wywalczyli Grand Prix konkursu m.in. dzięki pełnemu gracji walcowi wiedeńskiemu, żywiołowemu układowi o wiele mówiącej nazwie „Hurricane” oraz błyskotliwej hiphopowej solówce w wykonaniu Magdy Sobocińskiej. Radość naszych tancerzy była tym większa, że tak wysoko oceniło ich pokazy jury, w skład którego weszli: Blanka Winiarska (tancerka klasy S, jedenastokrotna uczestniczka „Tańca z Gwiazdami”), Wojciech Świtalski (tancerz i sędzia tańca nowoczesnego) Hanna Królikowska, Leszek Wałdowski, Elżbieta Lorenc i Agnieszka Lamparska-Widźgowska .
Obszerną fotorelację z konkursu możecie obejrzeć w naszej galerii, zaś poniżej prezentujemy wywiady z gwizdami tegorocznego przeglądu.

Rozmowa z Blanką Winiarską
- Jak się Pani podobał konkurs?
- Był bardzo fajny. Jestem niezmiernie zaskoczona takim poziomem tańca. Było dużo różnych grup, które się prezentowały, i każdy w swoim stylu był oryginalny. Oczywiście zawsze można zatańczyć lepiej, można poświęcić więcej godzin na treningi. Na dzień dzisiejszy bardzo fajnie zaprezentowały się drużyny z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum w Barcinie i to one najbardziej przypadły mi do gustu. Choć obrady komisji były bardzo burzliwe, myślę, że wszystko zostało ocenione obiektywnie. Młodzież jest zadowolona i to jest najważniejsze.
- Czy tancerze zaskoczyli Panią czymś szczególnym?
- Strasznie podobał mi się występ grupy z Bobrowa. Była to trójka młodych chłopców, którzy byli tak spontaniczni w swoim występie, że rozbawili całą publiczność. Tryskali niesamowitą energią.
- Wiemy, że Pani ulubionymi tańcami są rumba i samba. Dlaczego akurat te?
- Lubię sambę, ponieważ jest taka zwariowana, brazylijska, naturalna. Natomiast rumba jest bardzo kobieca i dobrze czuję się w tym tańcu.
- Wystąpiła Pani w 11 edycjach „Tańca z Gwiazdami”. Z którymi partnerami tańczyło się Pani najlepiej?
- Z każdym bardzo fajnie się tańczyło. Naprawdę ciężko jest powiedzieć, że ten partner jest lepszy niż tamten. Za każdym razem było to nowe doświadczenie, nowe pomysły. Moi partnerzy bardzo dużo wnosili do choreografii i z każdym z nich tworzyliśmy nową historię.
- Dziś wolała Pani oceniać taniec towarzyski czy współczesny?
- Tak naprawdę interesuję się wieloma stylami tańca i sama też korzystam z różnych technik. Trudno jest mi powiedzieć, co wolę oceniać.
- Co robi Pani w wolnych chwilach? Ma Pani jakieś hobby poza tańcem?
- Teraz rozkręcam nowo otwarte szkoły tańca i to pochłania mi większość wolnego czasu.

Wywiad z Ryszardem Rynkowskim, którego występ otworzył tegoroczny przegląd
- Na początek chcielibyśmy pogratulować Panu występu w „Bitwie na Głosy”.
- Dzięki ;)
- Co jutro zaprezentuje nam Pan wraz ze swoją grupą w „Bitwie na Głosy”?
- Jutro będziemy śpiewać piosenkę Stanisława Sojki „Tolerancja”. Zaprosiłem także jako gościa specjalnego pana Sojkę, który będzie nas wspomagał grą na gitarze.
- Czy pierwszy raz będzie Pan śpiewał na konkursie tańca?
- Tak. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że taki konkurs się tutaj odbywa. Pani dyrektor Anna Sawicka prosiła mnie, abym tu przyjechał, choć jest to dla mnie trudna sytuacja, bo za dwie godziny muszę być na próbie mojego zespołu w Warszawie.
- Ale mimo wszystko jest to nowe doświadczenie, tak?
- Oczywiście cieszę się, że jestem tutaj z wami. Ja osobiście najchętniej wspominam czasy szkoły średniej, czyli ten nastoletni czas, bo wiem, że wtedy wybucha w człowieku chęć tworzenia, bycia kimś i są to takie pasje entuzjastyczne, pozbawione jakiegokolwiek materialnego sensu. W związku z tym myślę, że wszyscy uczestnicy jak i obserwatorzy tego konkursu mają w sobie taki czyste i prawdziwe intencje. To wszystko budzi we mnie cudowne wspomnienia.
- A może miał Pan jakąś przygodę z tańcem?
- Tutaj niestety nie mogę się niczym pochwalić. Moim największym osiągnięciem było robienie kroczków w prawo i w lewo, choć i tak byłem jednym z gorszych w grupie, jeżeli chodzi o ruch.

Photobucket

Z gwiazdami Live Dance 2012 rozmawiali członkowie koła dziennikarskiego: Ada Wydra, Bartosz Grabski, Joanna Maćkiewicz i Paulina Willmann.
right border
unten links unten rechts