oben links oben rechts
left border
Strona główna ˇ Dziennik elektroniczny ˇ Dokumenty szkoły ˇ Galeria ˇ Patron ˇ Plan lekcji ˇ Manewry patriotyczne 201624.11.2020
Nawigacja
Strona główna
Dziennik elektroniczny
Historia
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria
Plan lekcji
Manewry patriotyczne 2016
wycieczki2017
Dzień Sportu 2017
Zakończenie kl 1 i 2 - 2017r
Patron
Sylwetka
Wybory patrona
Nadanie imienia
Dzień Patrona
Nasze sukcesy
Osiągnięcia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Imprezy i wydarzenia
Drzwi Otwarte
Festyn szkolny
LIVE DANCE
Otrzęsiny
Dzień Wiosny
Manewry patriotyczne
Wycieczki
Bal klas III
Planujemy przyszłość
Audycje muzyczne
Konkursy i zawody
Przedmioty humanistyczne
Nauki ścisłe
Na sportowo
Artystycznie
BRD
Samorząd Uczniowski
Organizacyjne
Działania
Mecenas Ekologii
Uzyskanie tytułu
Przedsięwzięcia
Gazetka szkolna
2011/2012
2010/2011
Wydanie specjalne
Przydatne linki
BIP (dokumenty i dane szkoły)
egzamin gimnazjalny (OKE)
Kuratorium Oświaty
MEN
bezpieczeństwo w sieci
stara strona szkoły
język polski

Kontakt z administracją strony
gim1brod@gmail.com
Autor strony
Olimpia Balewska
Drzwi Otwarte

DRZWI OTWARTE 2015

Wszystkich Szóstoklasistów i ich Rodziców zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły 10 kwietnia, a także do naszego działu dla szóstoklasistów (menu u góry strony) i galerii zdjęć.


DRZWI OTWARTE 2011


29 kwietnia gościliśmy u siebie uczniów klas szóstych wraz z rodzicami i opiekunami, by zaprezentować im dorobek naszej szkoły oraz jej klimat i tradycje. Motywem przewodnim spotkania były "NAUKA I WYOBRAŹNIA", które obecne są nie tylko w słowach naszego hymnu, ale także towarzyszą nam na co dzień, inspirując nas i motywując do twórczego rozwoju. O godz. 10.00 powitaliśmy naszych gości w auli, gdzie oprócz wysłuchania przemówienia pana dyrektora Zdzisława Kędzi oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego odwiedzający nasze gimnazjum obejrzeli prezentacje koła tanecznego, chóru oraz koła teatralnego. Następnie goście rozpoczęli zwiedzanie szkoły. W salach i na boisku czekały na nich liczne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez naszych uczniów wraz z nauczycielami. Mamy nadzieję, że tegoroczni szóstoklasiści poczuli się u nas jak w domu i choć trochę zdążyli poznać naszą szkołę.
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji z tego dnia, która znajduje się w naszej galerii.


DRZWI OTWARTE 2010

Jako że rok 2010 upłynął w naszej szkole pod znakiem przygotowań do nadania imienia Władysława Jagiełły, spotkanie z szóstoklasistami przebiegało w klimacie czasów wielkiego zwycięzcy spod Grunwaldu. Nie zabrakło więc potraw, strojów, zabaw i obyczajów z epoki średniowiecza:

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket


DRZWI OTWARTE 2009

25 kwietnia 2009 r. gościliśmy w naszej szkole szóstoklasistów i ich rodziców. Poniżej prezentujemy zdjęcia z Drzwi Otwartych, które upłynęły w tym roku pod znakiem Dni Europejskich.
Każda klasa zaprezentowała wylosowany przez siebie kraj UE, zaś nasi goście wybierali najciekawszą prezentację.

Wyniki głosowania przeprowadzonego wśród gości Drzwi Otwartych:
1. Włochy, sala nr 5 - 30 głosów (IIId)
2. Malta, sala nr 21 - 26 głosów (IIIi)
3. Grecja, sala nr 21 - 20 głosów (IIIc)
4. Holandia, sala nr 12 - 19 głosów (IIIb)
5. Węgry, sala nr 23 - 15 głosów (IIb), Portugalia, sala nr 23 - 15 głosów (Id)
6. Wielka Brytania, sala nr 35 - 14 głosów (Ib)
7. Belgia, sala nr 4 - 10 głosów (IIf)
8. Francja, sala nr 26 - 9 głosów (If)
9. Cypr, sala nr 18 - 8 głosów (IIg)
10. Niemcy, sala nr 30 - 7 głosów (IIe), Estonia, sala nr 22 - 7 głosów (Ig) Austria, sala nr 9 - 7 głosów (IIIh)
11. Słowenia, sala nr 20 - 6 głosów (Id)
12. Dania, sala nr 10 - 5 głosów (IIIa)
13. Czechy, sala nr 31 - 4 głosy (IIa)
14. Szwecja, sala nr 38 - 3 głosy (IIIf), Irlandia, sala nr 34 - 3 głosy (IIIe). Litwa, sala nr 16 - 3 głosy (Ie)
15. Łotwa, sala nr 31 - 2 głosy (IIIg), Słowacja, sala nr 17 - 2 głosy (Ic), Luksemburg, sala nr 13 - 2 głosy (Ia)

Zapraszamy także do przeczytania wywiadów, które znajdują się pod fotorelacją. Z uczestnikami tego wydarzenia rozmawiał reporter Uczniaka.

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket


Z uczestnikami Drzwi Otwartych rozmawiał Zielak:

Magdalena Prusak, uczennica SP w Szabdzie
Spodobały mi się Węgry, Estonia, Słowacja, Holandia i Włochy. Drzwi Otwarte pozwoliły mi podjąć decyzję o wyborze gimnazjum. Ogólnie rzecz biorąc, to wszystko, co zostało przygotowane, bardzo mi się podobało, a w szczególności przedstawienie i pokazy taneczne, które odbyły się na auli.

Karolina Krajnik, uczennica SP2 w Brodnicy
Sama nie wiem, co jest tutaj najlepsze. Jeśli chodzi o kraje, to bardzo spodobała mi się Malta, gdyż lubię ten kraj. Dzięki temu, że przyszłam na Drzwi Otwarte i zobaczyłam tę szkołę od środka, zmieniłam swoje zdanie na jej temat. Oczywiście zmieniłam je na lepsze. To wszystko pomogło mi w podjęciu decyzji o wyborze nowej szkoły dla mnie.

Maja Chwałek, uczennica SP4 w Brodnicy
Od samego początku wiedziałam, że chcę być uczennicą tej szkoły, a ten dzień utwierdził mnie w tym przekonaniu. Moje zdanie na temat tego gimnazjum zmieniło się na lepsze. Każdy przedstawiony kraj był wyjątkowy i ciekawy. Bardzo wiele mi się spodobało, m.in. przedstawienie na auli i rzecz jasna kraje Unii Europejskiej.

Mirosława Głodowska, gość
Drzwi Otwarte to bardzo dobry pomysł. Myślę, że gdyby odbywało się to w dniu szkolnym, to zjawiłoby się więcej dzieci. W sobotę korzystają z wolnego weekendu, aczkolwiek w tygodniu zjawiłoby się mniej rodziców. Szczególnie spodobała mi się klasa, w której przygotowano scenerię Włoch. Sądzę, że przydałoby się więcej miejsc siedzących na auli, ponieważ osoby, które musiały stać, po prostu wychodziły.

Maria Zagórska, opiekun świetlicy szkolnej
Dzień przebiega super. Występy młodzieży są wspaniałe, program artystyczny cudowny, a atmosfera coraz lepsza. Nasza kawiarenka działa bez zarzutów. Jestem bardzo zadowolona. Uważam, że sobota najbardziej odpowiada do organizacji takiego przedsięwzięcia, gdyż rodzice mają okazję przyjść i zobaczyć, jak to wszystko wygląda. Nie mam żadnych zastrzeżeń do organizacji Drzwi Otwartych.

Monika Błędowska, nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy Ib
Myślę, że Drzwi Otwarte w naszej szkole zostały dobrze zorganizowane. Jestem bardzo zadowolona. Dzieci włożyły dużo pracy w przygotowanie tej imprezy. Oczywiście najbardziej do gustu przypadła mi Wielka Brytania, gdyż uczę języka angielskiego, a to bezpośrednio wiąże się z tym krajem. Nie spodobało mi się jednak, że nasza klasa została pominięta w informatorze.

Jacek Sokołowski, nauczyciel historii i WOS-u, wychowawca klasy Ie
Drzwi Otwarte to okazja dla szkoły do zaprezentowania swojego dorobku, a dla szóstoklasistów do znalezienia w niej czegoś odpowiedniego dla siebie. Osobiście uważam, że organizacja czegoś takiego w dzień wolny od pracy jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wiele dni szkolnych przepadło ze względu na święta i egzaminy. W takiej sytuacji nie możemy pozwolić sobie na cięcie kolejnych godzin lekcyjnych. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania oraz niejako pokazali siebie.

Aleksandra Klonowska, nauczyciel języka angielskiego, wychowawca klasy IIIi
Organizacja Drzwi Otwartych jest świetnym pomysłem. Dzięki temu szóstoklasiści mają okazję zapoznać się z naszą szkołą i zobaczyć, że mamy super młodzież i fajnych nauczycieli. Mają okazję przekonać się, że gdy zostaną naszymi uczniami będzie im dobrze. Jestem zachwycona zaangażowaniem mojej klasy. Podoba mi się to zabieganie i cała ta atmosfera. Nie mam żadnych uwag do tej imprezy. Jest fantastycznie.

Nikola Ziegert, uczennica klasy IIIc, kraj - Grecja
Sądzę, że przygotowanie krajów Europy w klasach było dobrym pomysłem. Zaprezentowanym krajem, który najbardziej mi się podoba, jest oczywiście Grecja. Niestety tylko część klasy przyczyniła się do przygotowania naszej sali. Jest to na pewno miła atrakcja, ale myślę, że uczniowie wybiorą tę szkołę, do której będą mieli krótszą drogę.

Patryk Sadowski, uczeń klasy IIIc, kraj - Grecja
Myślę, że organizacja tego dnia dla szóstoklasistów, to dobry pomysł. Na pewno jest to dla nich ciekawe przeżycie. Prezentacje wszystkich krajów mają w sobie coś wyjątkowego, ale logicznym jest, że najbardziej spodobała mi się Grecja w naszym wykonaniu. Moją uwagę przykuła także Malta, w której rozdawane są lody. Jednak wydaje mi się, że dzień ten nie wpłynie zbytnio na decyzje szóstoklasistów.

Aleksandra Orłowska, uczennica klasy IIIc, kraj - Grecja
Drzwi Otwarte w naszej szkole są niezwykle bogate w atrakcje i niezmiernie ciekawe. Sądzę jednak, że nie oddają w pełni sposobu życia w naszej szkole. Oczywiście wszystko mi się podoba, ale uważam, że to wszystko jest trochę przesłodzone. Mimo to uważam ten dzień za udany. Uczniowie z klas szóstych są zadowoleni z tej imprezy, ale według mnie nie zaważy to na ich decyzjach.

Weronika Przebierała, uczennica klasy Id kraj - Portugalia
Wszystkie klasy wykazały się twórczością w przygotowaniu wylosowanego kraju. Szczególnie spodobała mi się Malta, gdzie rozdawane były lody. Atrakcje takie jak mecze piłki siatkowej uświetniły Drzwi Otwarte. Cała moja klasa wzięła udział w przygotowaniach do tego dnia. Wydaje mi się, że to wszystko zachęca uczniów do wstąpienia do naszego gimnazjum.

Zdzisław Kędzia, nauczyciel muzyki, dyrektor
Organizacja Drzwi Otwartych w dniu pracy nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ uczniowie nie mieliby tyle czasu na przygotowanie klas, a do tego trzeba byłoby znów ciąć godziny zajęć dydaktycznych, a na to nie możemy sobie pozwolić w obliczu testów gimnazjalnych. W sobotę rodzic może zaplanować sobie możliwość bycia tutaj i poznania szczegółów dotyczących naszej szkoły, jeżeli ma jakieś uwagi, bądź zastrzeżenia może przyjść zapytać, porozmawiać, ponieważ nauczyciele oraz dyrekcja są wtedy bardziej dyspozycyjni. Dowodem na to są sytuacje, w których rodzice tych uczniów przychodzą m.in. do mnie, aby dowiedzieć się tego, co ich w danej chwili interesuje, a ja bez większego problemu mogłem poświęcić na taką rozmowę swój czas. Wielkimi krokami wchodzimy w czasy, w których marketing i reklamy w znacznej mierze decydują o zachęceniu uczniów do wstąpienia do szkoły. Cieszy opinia rodziców, którzy składają zaświadczenia o przyjęciu dzieci do szkoły, ponieważ twierdzą, że nasze gimnazjum jest bezpieczne, stwarza dobre warunki dla rozwoju dziecka, więc nie jesteśmy anonimowi w regionie. Organizacja Drzwi Otwartych nabiera z roku na rok coraz więcej profesjonalizmu. Wielkie zaangażowanie nie tylko młodzieży, ale także nauczycieli oraz dużej rzeszy rodziców. Był taki dostatek, że aby przejść przez każdy kraj i skosztować choć odrobinę tego, co przygotowali, trzeba by nie jeść przez cały tydzień i można byłoby się najeść na następne dwa dni. Stres jest zawsze. Jeżeli go nie ma, to podchodzi już pod zarozumialstwo. Zawsze ma się ten lęk, bo przecież jedno spodoba się pewnej osobie, a drugiej już nie. W takim dniu potrzebna jest także krytyka ze strony gości, gdyż nie ma krytyki, gdy się nic nie robi. W każdym bądź razie jestem ogromnie wdzięczny za duży wkład pracy uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Anna Sawicka, nauczyciel wychowania fizycznego, wicedyrektor
Drzwi Otwarte odbywają się w sobotę, ponieważ chcemy dać szansę na odwiedzenie naszej szkoły nie tylko uczniom, ale także rodzicom. Nasi gimnazjaliści bez względu na dzień podeszli do sprawy poważnie i rewelacyjnie wywiązali się z poświęconych im zadań. Pokazali się z najlepszej strony. Przekazali młodszym kolegom swoją wiedzą zdobytą w poprzednich latach w ciekawy sposób. Nie mogę określić, który kraj podobał mi się najbardziej, ponieważ wszystkie klasy wykazały się pomysłowością i pięknie przygotowały wylosowane kraje, więc każda sala była oryginalna i wyjątkowa. Ten dzień jest dla nas wszystkich bardzo ważny, ponieważ chcemy pokazać to, co mamy najlepszego. Myślę, że otworzyliśmy się dla szóstoklasistów całym sercem. Musimy pokazać tym uczniom, jakie mamy zalety, poszczycić się tym, co robimy, i pokazać im wszystko, co dotyczy życia w naszej szkole. Wszystko po to, aby zachęcić młodzież do wstąpienia w szeregi uczniów naszej szkoły.
right border
unten links unten rechts


1661264 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie