oben links oben rechts
left border
Strona główna ˇ Dziennik elektroniczny ˇ Dokumenty szkoły ˇ Galeria ˇ Patron ˇ Plan lekcji ˇ Manewry patriotyczne 201624.11.2020
Nawigacja
Strona główna
Dziennik elektroniczny
Historia
Zajęcia pozalekcyjne
Galeria
Plan lekcji
Manewry patriotyczne 2016
wycieczki2017
Dzień Sportu 2017
Zakończenie kl 1 i 2 - 2017r
Patron
Sylwetka
Wybory patrona
Nadanie imienia
Dzień Patrona
Nasze sukcesy
Osiągnięcia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Imprezy i wydarzenia
Drzwi Otwarte
Festyn szkolny
LIVE DANCE
Otrzęsiny
Dzień Wiosny
Manewry patriotyczne
Wycieczki
Bal klas III
Planujemy przyszłość
Audycje muzyczne
Konkursy i zawody
Przedmioty humanistyczne
Nauki ścisłe
Na sportowo
Artystycznie
BRD
Samorząd Uczniowski
Organizacyjne
Działania
Mecenas Ekologii
Uzyskanie tytułu
Przedsięwzięcia
Gazetka szkolna
2011/2012
2010/2011
Wydanie specjalne
Przydatne linki
BIP (dokumenty i dane szkoły)
egzamin gimnazjalny (OKE)
Kuratorium Oświaty
MEN
bezpieczeństwo w sieci
stara strona szkoły
język polski

Kontakt z administracją strony
gim1brod@gmail.com
Autor strony
Olimpia Balewska
Osiągnięcia szkoły

OSIĄGNIĘCIA MINISTERIALNE I OGÓLNOPOLSKIEMecenas Polskiej Ekologii

W 2005 roku Gimnazjum nr 1 w Brodnicy funkcjonujące jeszcze jako Zespół Szkół nr 2 zostało laureatem Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP w kategorii „Promotor Ekologii”. Przez trzy kolejne lata działalność i edukacja ekologiczna w gimnazjum była kontynuowana, co zaowocowało uzyskaniem w 2008 roku zaszczytnego tytułu "Mecenasa Polskiej Ekologii”. Szkoła otrzymała też na stałe certyfikat „Przyjaźni Środowisku”. Koordynatorem przedsięwzięcia była p. Bożena Wiercińska. Więcej o naszej drodze do tego sukcesu można przeczytać, klikając w poniższe odnośniki:
- droga do uzyskania tytułu i ranga konkursu,
- nasze przedsięwzięcia ekologiczne.


Szkoła z klasą

W 2005 roku gimnazjum przystąpiło do udziału w ogólnopolskiej akcji „Szkoła z klasą” organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. W ramach realizacji tego projektu wybraliśmy następujące działania:
- lepiej przygotować do egzaminów,
- jak lepiej informować o ocenianiu?,
- festiwal nauki,
- praca dla innych,
- każdego można za coś pochwalić,
- więcej kultury.
Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców oraz dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nasze gimnazjum otrzymało certyfikat „Szkoły z klasą”.
Akcja „Szkoła z klasą” ma wyjątkową markę na rynku edukacyjnym. Wiele instytucji uznaje ten tytuł za symbol wysokiej jakości pracy szkoły, co mobilizuje do dalszych starań nad utrzymaniem wysokiego poziomu.


Nauczyciel z klasą

W 2006 roku 3 osoby z naszego grona uzyskały tytuł "Nauczyciela z klasą". Są to: Bożena Wiercińska, Renata Ronkiewicz i Beata Kahl. W ramach tej akcji nauczycielki zrealizowały m. in. projekt "Brodnica - miasto przyjazne środowisku".
Celem naszej części projektu było zebranie informacji na temat świadomości ekologicznej mieszkańców Brodnicy oraz zachęcenie ich do segregacji odpadów pochodzących z gospodarstw domowych. W czasie jego realizacji uczniowie mieli nauczyć się samodzielnie planować działania, zdobywać potrzebne informacje, właściwie je opracowywać i przedstawiać wyniki. Istotne było też to, że w czasie pracy nad projektem możliwe było powiązanie wiedzy zdobywanej na zajęciach szkolnych (np. dotyczącej tworzyw sztucznych i surowców) z problemami występującymi w codziennym życiu.
Wizytówki nauczycieli biorących udział w projekcie można obejrzeć, klikając na poniższy odnośnik:
link.


Wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej

W 2007 roku dwoje nauczycieli z naszego gimnazjum: p. Anna Sawicka i p. Zbigniew Sikorski otrzymało wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej za twórczy wkład w opracowanie programu autorskiego nauczania wychowania fizycznego oraz promocję kultury fizycznej. Przedstawiony program uwzględniał specyfikę, bazę i położenie szkoły oraz zainteresowania uczniów. Nagrodę przyznano w ramach ogólnopolskiego konkursu „Alternatywne programy wychowania fizycznego i sportu szkolnego”. Efektem tych działań jest przegląd tańca LIVE DANCE, który osiągnął rangę konkursu ogólnopolskiego (którego szkoła jest organizatorem) oraz cykliczne turnieje sportowe realizowane w ramach „Sportowych sobót”.
Więcej informacji o Ogólnopolskim Przeglądzie Tańca Towarzyskiego i Współczesnego znajdziecie, klikając na poniższy odnośnik:
link.


"Odważmy się być wolnymi"

W 2007 roku w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Odważmy się być wolnymi” uczniowie naszego gimnazjum otrzymali wyróżnienie za opracowaną przez siebie książkę pt. „Antoni Orlewicz 1904 – 1988”. Opiekunem młodzieży biorącej udział w konkursie była pani Jolanta Sobieszczyk.
Organizatorem konkursu było Muzeum Historii Polski, a patronat nad nim objął Instytut Pamięci Narodowej. Tematem 450 prac zgłoszonych na konkurs były sylwetki osób zasłużonych dla niepodległości naszego kraju w latach 1914-1922. Jak podkreślił dyrektor Muzeum Historii Polski, pan Robert Kostro, "Głównymi celami konkursu było wzmacnianie identyfikacji ze środowiskiem lokalnym, uświadomienie młodzieży znaczenia jednostki w tworzeniu historii narodu i kraju oraz promowanie niekonwencjonalnych form edukacji historycznej".
Więcej o konkursie przeczytać można, klikając na poniższy odnośnik:
link.
right border
unten links unten rechts


1661144 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie